Hırsızların çelik kapı açma taktikleri

Hırsızların çelik kapı açma taktikleri

21.09.2014

alt textHırsız çelik kapıları nasıl açar,,
çok yoğun bir şekilde insanların kafasında gezen ve sürekli karşılaştığımız sorulardan biri çelik kapıyı nasıl açıyorlar. Genelde kastırarak açıyorlar diye [kapı][1]ı arasına beton atanlar bile var.
Yani bu durumda betonun kapınıza faydası yoktur. bu zamana kadar duyduğunuz veya işittiğiniz her şeyi bir kenara bırakın bu başlığımızda ilk önce hangi çelik kapı açılır yazalım monoblok kilit sistemi olmayan kapı ve kilitlemeden çekip gidilen tüm kapılar betonlu olsa dahi açılır,
Hırsızlar çelik kapıyı kastırarak açmazlar bunu yıllardan beri kafamızda ve kulaktan kulağa söylentiler halinde gezmekte yıl 2014 ve hala aynı taktikler olacak gibi değil !!!,
En çok kullanılan taktikler göbek patlatma olarak tarihe geçmektedir yani kapınız kilitli dahi olsa rozetleri patlatıp içeri giriyorlar genellikle kilitli kapıyı kastırarak açamadıkları için bu yöntemle çelik kapınızın anahtar yuvasını kırıp kendi getirdikleri yuvayı takarak açılabiliyor.
Yani bu durumda ister kilitli olsun ister olmasın ister merkezi kilitli çelik kapı olsun hiç fark etmez..
Bunu önlemenin ve karşısına çıkmanın önlemlerini almak aslında çok kolay kapınıza tuzak kilit takarak daha zor bir kapı haline getirebilirsiniz.
Bir kaç ucuz yöntemler ile evinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.hırsızlar utanmaz bir varlıktır.
Kapıdan kovsan camdan giriyorlar. Sadece kapınız değil camlarınıza'da dikkat ediniz. Çatı katı ve giriş katlar en çok soyulan katlardır.
Çatı katını neden tercih ederler insan trafiği olmadığından işleri kolay olur

Giriş katları tercih etmeleri hızlı ve kolay kaçmak içindir.

Tedbirlerinizi alın küçük ayrıntılar gizlidir her şey

Kaynak: Furkan Çelik kapı

Önceki makaleler
Eşsiz çelik kapılar

26.04.2014

Hırsıza karşı çelik kapı
Hırsıza karşı çelik kapı

26.04.2014

Çelik Kapı
Çelik Kapı

06.04.2014

Çelik Kapı, Çelik Kapı modelleri, Çelik Kapı fiyatları